Konferencja Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego

W dniach 10-12 września 2018 r. w Krakowie odbyła się doroczna konferencja Polskiego Towarzystwa neofilologicznego skupiająca badaczy glottodydaktyków, a także nauczycieli. Tematem tegorocznej konferencji była: „ Ewaluacja i ocenianie w dydaktyce języków obcych”.
Temat ten spotkał się z dużym zainteresowaniem, gdyż udział w niej wzięło 110 osób reprezentujących wszystkie ośrodki uniwersyteckie i neofilologii w kraju. Udział w warsztatach wzięło 30 nauczycieli. Wygłoszono w sumie 99 referatów. Referaty plenarne wygłosili:
Prof. dr hab. Hanna Komorowska-Janowska, SWPS
Prof. dr hab. Władysław Miodunka, Uniwersytet Jagielloński
Dr Brian North, Eurocenteres, Zurich, Szwajcaria
Dr Melanie Ellis, Uniwersytet Pedagogiczny
Dr Marcin Smolik Centralna Komisja Egzaminacyjna
Dr hab. Waldemar Martyniuk, Uniwersytet Jagielloński

Konferencja była współorganizowana przez Centrum Kultury i Języka Polskiego w Świecie Uniwersytetu Jagiellońskiego (reprezentowanym przez dr hab. Iwonę Janowską, dr hab. Annę Seretny, dr Adrianę Prizel-Kanię) oraz Instytut Neofilologii Uniwersytetu Pedagogicznego (dr hab. Joanna Rokita-Jaśkow, dr hab. Elżbieta Gajewska, dr Melanie Ellis).